Tüp bebek şansını artıran yeni uygulamalar …

Mikroçip Uygulaması, Embriyo Havuzu, Genetik Testler, Yumurta Dondurma, Embriyo Dondurma, Embriyoskop gibi son teknolojik uygulamalar tüp bebek şansını arttırıyor.

Doğal yolla çocuk sahibi olamayan kısırlık sorunu yaşayan çiftler, yardımcı üreme yöntemlerinden destek alıyorlar. Tüp bebek tedavisi kendiliğinden çocuk sahibi olamayan çiftler için umut olan bir tedavi yöntemi.

Kadın Hastalıkları Doğum ve İnfertilite Uzmanı Op. Dr. Aret Kamar’ın verdiği bilgiye göre; günümüzde kısırlık sorunlarının yüzde 50’sinde erkek faktörü mevcut. Tüp bebek tedavisindeki yenilikler ve gelişen tıp teknolojisi ile birlikte tüp bebek tedavisindeki başarı oranları da yükseliyor.

Kimler Yumurta Dondurabilir?

Önceleri yalnızca kanser tedavisi görecek hastalara yumurta dondurma izni veren Sağlık Bakanlığı, yeni yönetmelik düzenlemesi ile yumurta rezervi düşük olan tüm kadınlara “yumurtalarını dondurma hakkı” yani  ” anne olabilme şansı”  sağlıyor. Yumurta rezervi az olan genç, evli, bekâr her kadın yumurtalarını dondurup istediği zaman anne olma şansını elde edebiliyor. Daha önce bunun müddeti 5 yılla sınırlıydı. Bu süre şimdi 5 yıllık periyotlarda bakılarak limitsiz hale getirildi.

Mikroçip Uygulaması, Embriyo Havuzu, Genetik Testler, Yumurta Dondurma, Embriyo Dondurma, Embriyoskop gibi son teknolojik uygulamalar hakkında detaylı bilgiye ulaşabilmek için, Aret Kamar’ın aşağıdaki makalesi incelenebilir:

https://medyakulvari.com/yeni-uygulamalar-tup-bebek-tedavisinde-basariyi-artiriyor/

Bir cevap yazın